Co tu robić?

Dom stoi w Czarnorzecko-Strzyżowskim Parku Krajobrazowym. Otoczony jest lasami, w mocno pagórkowatym terenie. Zimą czekają na Was typowo zimowe atrakcje. Spod domu można jeździć na sam dół doliny na sankach, za domem na prywatnej trasie można stawiać pierwsze kroki na nartach biegowych, a bardziej zaawansowani mogą trenować od rana do nocy na oświetlonych trasach biegowych w sąsiedniej miejscowości (6km od domu). W cenie wynajmu domu pożyczymy Państwu niezbędny sprzęt – po wcześniejszym uzgodnieniu rozmiarów.

W sąsiedniej miejscowości – Czarnorzekach – znajdziecie również orczykowy wyciąg narciarski, któremu być może daleko do białczańskich kompleksów, ale na pewno przyjemnie jest jeździć na niemal pustym stoku – czasem zdarza się, że jeździ się tam niemalże samemu. Jeśli jednak wolicie wyciąg dłuższy i większy, 35km od domu znajduje się ośrodek narciarski Chyrowa- Ski,  40km – Ośrodek Sportów Zimowych KiczeraSki. 

Jeśli mielibyście ochotę na łyżwy, w Krośnie oddalonym o 10km jest zadaszone lodowisko.

W naszej wsi możecie zwiedzić ruiny zamku, którego właścicielem był przez pewien czas Aleksander Fredro, a spór który widział między dwoma rodzinami zamieszkującymi zamek, opisał w znanej Zemście.

Po sąsiedzku znajdziecie rezerwat skalny Prządki, który robi wrażenie i na dużych i na małych.

Miejsce jest wymarzone do spacerów – ciekawą wycieczką może być spacer przez las do wsi Węglówka, gdzie znajduje się czynna kopalnia ropy naftowej. Kolejną piękną trasą jest szlak prowadzący na Królewską Górę, która jest dla miejscowych biegaczy (choć nie jest ich dużo) swoistą mekką, a w zeszycie na szczycie możecie znaleźć wpisy konkurujących ze sobą wariatów, którzy uzupełniają zeszyt po każdym wbiegnięciu na szczyt. 

Okolica latem jest bowiem wspaniałą bazą wypadową do biegania, jazdy na rowerze, czy też pieszych wędrówek. W sąsiedniej wsi mamy też trasę nartorolkową – czy też rolkową, w niezwykłych okolicznościach przyrody. 

Latem możecie Państwo korzystać z przydomowego basenu, który nie ma olimpijskich wymiarów, ale i nie ma wielu użytkowników. Do dyspozycji latem oferujemy leżaki, grill, hamaki. 

Zimą oczywiście zapewniamy drewno do kominka. 

Bardzo prawdopodobne, że spacerując czy biegając po okolicy, przez tydzień nie spotkacie nikogo na swoich ścieżkach, zatem jeśli chcielibyście trafić w miejsce, gdzie kawałek świata będzie tylko dla Was, serdecznie zapraszamy.

PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM

Jest jeszcze jedna ważna rzecz którą można u nas robić, a mianowicie można poddać się niezwykłej rehabilitacji w gabinecie DORSUM prowadzonym przez moją mamę. Przed niemal trzydzieści lat gabinet ten działał w Warszawie, aż w końcu udało się go przenieść tutaj, do Odrzykonia, gdzie ludzie przyjeżdżają z całej Polski, a nawet świata, aby pomóc swojemu zmęczonemu organizmowi – o rehabilitacji możecie poczytać tutaj: http://www.dorsum.pl

%d blogerów lubi to: